Jarní webináře ArcGIS

Novinky a zajímavé tipy pro práci.

Jarní webináře s aplikacemi ArcGIS

Jak vytvořit vychytanější dashboard, jak ovládnout webovou část ArcGIS Field Maps nebo jak se vrhnout do tvorby aplikací v ArcGIS Experience Builderu? To vše jste se mohli dozvědět na jarních webinářích, které jsme vysílali v průběhu května a června 2023.

Účast na webinářích byla zdarma, stačilo se pouze zaregistrovat. Součástí webináře byl také chat, kde se návštěvníci mohli přednášejících (ale i ostatních posluchačů) na cokoliv zeptat. Otázky, které zazněly jsme poté převedli do prostředí Esri Community, kde mohla diskuse dále pokračovat.

Pokud jste některý z webinářů nestihli, není vše ztraceno. Můžete je nalézt na YouTube kanálu ARCDATA.

 

11. 5. 2023, 10.00 | Matej Vrtich

ArcGIS Dashboards – rozšíření pomocí Arcade

Význam jazyka Arcade pro tvorbu interaktivních a dynamických ArcGIS Dashboardů stále roste. Pro uživatele ArcGIS nabízí Arcade jedinečné možnosti pro zobrazení, filtrování a analýzu dat. Tento webinář se zaměří na využití Arcade v ArcGIS Dashboards a ukáže, jak můžete pomocí této technologie vylepšit své vizualizace a získat nové možnosti pro práci s vašimi daty. Připojte se k nám a dozvíte se, jak může být Arcade užitečný i pro vás.

Stránka akce na Esri Community
Záznam na YouTube

18. 5. 2023, 10.00 | Radek Kuttelwascher

ArcGIS for Microsoft 365

Zaměřeno na Excel

Pokud jste zvyklí ve své práci rutinně používat produkty Office a zároveň chcete mít možnost využít některých vlastností systému ArcGIS, propojení naleznete hned v několika Microsoft produktech, jako jsou Sharepoint, PowerBI nebo Teams. Přesto nejvíce funkcionality GIS se nachází v tabulkovém procesoru Microsoft Excel. Můžete tak přímo v tabulce Excelu tato data zpracovávat, analyzovat, ale především vizualizovat v mapě a sdílet tyto mapové vrstvy v prostředí ArcGIS Online.

Stránka akce na Esri Community
Záznam na YouTube

25. 5. 2023, 10.00 | Vladimír Holubec

ArcGIS Field Maps Designer

Cílem webináře bude uživatele seznámit s touto webovou součástí ArcGIS Field Maps, mající přesah i do editačního widgetu Map Vieweru. Seznámíme vás s obsahem aplikace a jejími možnostmi, pak se zaměříme na správu editačních šablon, a především interaktivních editačních formulářů. Podíváme se i na jazyk Arcade, pomocí kterého seznam editovatelných atributů přeměníte ve skutečně užitečného pomocníka pro editaci dat.

Stránka akce na Esri Community
Záznam na YouTube

1. 6. 2023, 10.00 | Inka Tesařová

ArcGIS Reality Mapping a Drone2Map

S akvizicí německé fotogrammetrické společnosti nFrames rozšířila Esri škálu produktů, které umožňují vytvářet obraz reality ze snímků pořízených např. z dronů nebo letecky. Nové postupy jsou integrovány nejen ve stávajícím prostředí, ale vznikají také nové cíleně zaměřené produkty. Pokud vás zajímá, co je nového v možnostech zpracování snímků z dronů, na našem webináři se můžete seznámit s pojmy jako například ArcGIS Reality, Drone2Map nebo SiteScan. Sdílení výstupů v podobě ortofota, DSM, DTM nebo 3D texturovaných modelů ve webovém prostředí je snad již samozřejmostí.

Stránka akce na Esri Community
Záznam na YouTube

8. 6. 2023, 10.00 | Jan Šarata

ArcGIS Experience Builder

Už jsou tomu více než tři roky, kdy vyšla první oficiální verze ArcGIS Experience Builder. Od té doby ušel dlouhou cestu a dnes jej lze považovat za dospělý produkt vhodný pro tvorbu moderních webových mapových aplikací. K tomu mu napomáhají i nejnovější widgety jako Tisk, Přidat data, Editace (s využitým chytrých formulářů) či 3D toolbox. Tyto a další si předvedeme v živé ukázce spolu s nejčastějšími postupy tvorby aplikací. Zaměříme se také na to, jak efektivně překonfigurovat aplikaci vytvořenou ve starším ArcGIS Web AppBuilderu do moderního hábitu Experience Builderu. Důraz budeme klást na responzivní vzhled aplikace – tedy dobrou čitelnost a hlavně použitelnost na mobilních zařízeních.

Stránka akce na Esri Community
Záznam na YouTube

15. 6. 2023, 10.00 | Lucie Patková

Nové možnosti analýz v ArcGIS Map Vieweru

Největší novinkou jarní aktualizace Map Vieweru jsou nástroje pro prostorové analýzy. S těmi bylo dříve možné pracovat pouze prostřednictvím Map Viewer Classic, nově najdeme v Map Vieweru celkem 22 z 29 původních analytických nástrojů. S licencí ArcGIS Image for ArcGIS Online je možné využívat 24 původních a 2 nové nástroje. Na webináři se dozvíte, jaké nástroje to jsou, jak se ovládají a jaké jsou rozdíly oproti verzi Classic. Mimo jiné se podíváme i na další novinky ArcGIS Map Vieweru, jako je možnost nahrát vlastní obrázky jako symboly, rozčlenit legendu do kategorií a představíme si i novinky v šablonách Instant Apps. 

Stránka akce na Esri Community
Záznam na YouTube