Skip to main content

Konference GIS Esri v ČR

6.–7. listopadu 2024

predkofsem-2024-hero
PŘEDKONFERENČNÍ SEMINÁŘ 

Publikace map a otevřených dat v prostředí webu

Sdílení dat a mapových výstupů je cenným zdrojem informací, který ostatním pomáhá činit informovanější rozhodnutí. Zpracované projekty a způsob, jakým jsou publikovány, mohou být také inspirací, aby se i další vydali podobným směrem a něco ve svém okolí zlepšili. Náš letošní seminář se proto zaměří na problematiku publikace map a otevřených dat v prostředí webu a přinese přehled hlavních technologických možností, které vám v tomto směru ArcGIS nabízí.

Po krátkém shrnutí technických a praktických aspektů se zaměříme na aktuální trendy, standardy a doporučené postupy pro efektivní sdílení prostorových informací v prostředí webu. Hlavním cílem semináře bude podrobné představení všech základních nástrojů a prostředí, které systém ArcGIS poskytuje. Věnovat se postupně budeme jednoduše konfigurovatelným aplikacím typu Instant Apps či map s příběhem, ale i tvorbě moderních aplikací v prostředí ArcGIS Experience Builder nebo pomocí vybraných vývojářských rozhraní. Samostatnou kapitolu věnujeme také možnostem publikace otevřených dat a budování datových portálů v prostředí ArcGIS Hub. 

 


 

Technologie a aplikace, se kterými se na semináři setkáte

V rámci tohoto čtyřhodinového semináře sice není možné poskytnout kompletní proškolení v užívání všech zmíněných aplikací a technologií, po jeho absolvování ale budete mít jasno v tom, kterou z mnoha možností pro svůj projekt nejlépe využít, a zároveň budete připraveni pustit se do práce na své první webové aplikaci. Na semináři se seznámíte s:

 

Seminář je určen pro

Seminář je určen pro uživatele ArcGIS a všechny, kdo potřebují snadno a efektivně sdílet a prezentovat geografická data a mapy v online prostředí.

 

Předpokládané vstupní znalosti

  • znalost principů GIS a základní znalosti práce v ArcGIS Pro a ArcGIS Online,
  • základní orientace v principech a pojmech webového GIS.

 

Forma semináře

Seminář bude probíhat formou výkladu doprovázeného praktickými ukázkami. Seminář nenahrazuje školení a jeho účastníci nebudou mít k dispozici počítače.

 

Organizační informace pro účastníky

  • Místo konání: Kongresové centrum Praha (KCP), 2. patro, sál „Terasa 1“
  • Registrace: 5. 11. 2024, 13.30–14.00 hodin, před sálem
  • Seminář: 14.00–18.00 hodin
  • Cena: 1 800 Kč bez DPH (bez možnosti uplatnění slevy)
  • Přednášející: David Černický, Marie Mašková, Marek Hoffmann, Vladimír Zenkl
  • Seminář je součástí konference a nelze se na něj přihlásit samostatně – pouze prostřednictvím přihlášky na konferenci.
    (Pokud jste přihlášku již odeslali a chcete se na seminář dohlásit, kontaktujte nás prosím na e-mailu konference@arcdata.cz.)