Aktuality

dtm-connect-soc

Představujeme nový produkt DTM Connect

21. 2. 2023


O projektu Digitální technické mapy České republiky pravděpodobně slyšela již většina z vás. Jedná se o centrální systém pro správu a využívání údajů o technické infrastruktuře pro území celé ČR a její příchod se rychle blíží. Využijte ji naplno i ve svém GIS díky našemu novému produktu DTM Connect.

Naše řešení poskytuje nástroje pro stažení dat DTM z Informačního systému Digitální mapy veřejné správy (IS DMVS) do ArcGIS a pro jejich nahrání zpět. Po načtení dat DTM do prostředí ArcGIS s nimi můžete pracovat stejně, jako s jakýmkoli jiným zdrojem dat. Můžete je využít k libovolným analýzám a vizualizacím (i ve 3D), při jejich správě a editaci se můžete spolehnout na pokročilé nástroje hlídající jejich topologickou správnost a díky mobilním aplikacím si je můžete vzít i do terénu.

Co vše DTM Connect dokáže?

  • Na základě definičních souborů XSD Jednotného výměnného formátu DTM vytvořit souborovou geodatabázi obsahující datový model DTM.
  • Import stavových i změnových dat (import dat lze prostorově omezit).
  • Obohatit již existující data o další třídy prvků nebo kategorie.
  • Zajistit import XML souborů, které jsou v odpovídající verzi Jednotného výměnného formátu DTM.
  • Exportovat data z datového modelu DTM do XML souboru dle specifikace JVF DTM a odeslat je do DTM kraje prostřednictvím služeb IS DMVS.

Řešíte problematiku DTM ČR?

Více informací k připravovanému produktu DTM Connect získáte na samostatné stránce

Rádi odpovíme na vaše dotazy a poradíme vám, jak situaci týkající se příchodu DTM ČR ve vašem konkrétním případě nejlépe řešit. Se svými dotazy se na nás můžete obracet prostřednictvím e-mailu nebo na sociální platformě Esri Community.

Přečtěte si více novinek a článků