Aktuality

Technologické novinky na Esri UC 2023

Technologické novinky na Esri UC 2023

12. 7. 2023 


Novinky v technologii tvoří důležitou část Uživatelské konference Esri. Podívejte se, co nového zaznělo v hlavním bloku konference.

3D fotogrammetrie – ArcGIS Reality

ArcGIS Reality je prostředí pro zpracování leteckých a družicových snímků, ze kterých vytvoří 3D datové produkty – modely povrchu, mračno bodů, 3D mesh a ortofoto. 3D data pak lze prohlížet v interaktivních scénách, propojit je s 2D daty a výsledky sdílet pomocí mobilních aplikací i do prostředí pro virtuální realitu.


Řízení pracovních postupů – ArcGIS Workflow Manager

ArcGIS Workflow Manager je prostředí pro tvorbu standardizovaných pracovních procesů. Jeho prostřednictvím můžete definovat seznam kroků, kterými pak jednotlivé pracovníky automaticky provede, a tím snižuje nebezpečí chyby nebo opomenutí. Na konferenci byla předvedena ukázka takového postupu při komunikaci státní organizace a soukromé firmy ohledně synchronizace výkopových prací. Své využití ale najde v každé organizaci, kde je vhodné standardizovat provádění úkolů a mít prostředí, kde se dá sledovat stav jejich plnění.


Novinky v aplikacích do terénu

V této prezentaci získáte přehled zajímavých novinek v aplikacích ArcGIS Field Maps (geofencing s podporou Arcade, dynamické výrazy pro editovatelné atributy, filtrování vrstev), ArcGIS QuickCapture (vkládání videí) a ArcGIS Survey123 (propojení s nástroji umělé inteligence pro rozeznávání objektů). 


Novinky na ArcGIS Online

Podívejte se na seznámení s novinkami posledních aktualizací ArcGIS Online. SVG symboly, nástroje pro analýzu, editace záznamů v relaci, přepínače vrstev ve skupině, vkládání obrázků a mnoho dalšího. 


Novinky v ArcGIS Pro

Poslechnout si můžete také o vybraných novinkách v ArcGIS Pro. Řazení vykreslování symbolů podle určitého atributu, efekt Suppress, který umožní skrýt část linie mezi dvěma kontrolními body, možnost seřadit překrývající se symboly do řádku nebo sloupce, vrstvy katalogu a nové analytické nástroje. Podívejte se na video a přečtěte si článek v nejnovějším vydání ArcRevue, který některé z těchto nových funkcí představuje detailněji. 

Přečtěte si více novinek a článků