Skip to Content

Nové typy uživatelů v systému ArcGIS

Úprava typů uživatelů systému ArcGIS

Typy uživatelů slouží k licencování aplikací systému ArcGIS a společnost Esri se je snaží co nejlépe přizpůsobit nejobvyklejším úlohám a rolím, které uživatelé ArcGIS v organizacích zastávají.

Proto v nejbližší době dojde k jejich úpravě, která zjednoduší orientaci v jejich druzích, vylepší jejich možnosti a správcům systému pomůže se snazší administrací.

Kdy změna přijde?

Nové uživatelské typy na ArcGIS Online a ArcGIS Enterprise budete moci objednávat od června 2024. Tyto typy účtů budou na ArcGIS Online k dispozici od červnové aktualizace a na ArcGIS Enterprise od verze 11.4, plánované na listopad 2024.

ArcGIS Pro může být licencováno prostřednictvím ArcGIS Online nebo ArcGIS Enterprise. Dostupnost nových účtů se proto řídí příslušnou verzí těchto systémů.

Prohlédněte si aktualizované typy uživatelů

Uživatelské typy určují, jakým způsobem může konkrétní uživatel přistupovat k nástrojům a aplikacím ArcGIS a usnadňují tak správu vašeho GIS. Podle toho, kolik vašich kolegů bude potřebovat tvořit mapy, pracovat v terénu, analyzovat data či jen získat přístup ke čtení dat a jejich vizualizaci, jim vyberete a přiřadíte příslušné typy uživatelů.

Mapování, analýza a správa dat

Prostřednictvím těchto typů můžete tvořit mapy a aplikace či spravovat a analyzovat prostorová data.

Previous
Next

Spolupracovníci

S těmito uživatelskými typy mohou se systémem ArcGIS pracovat vaši kolegové napříč celou organizací. Jednat se může o práci v terénu, v kanceláři nebo o prohlížení dat v rámci interaktivních vizualizací.

Previous
Next

Prohlédněte si tabulku starých a nových typů

V této tabulce naleznete podrobnosti o tom, co který uživatelský typ obsahuje, co získal nového a jaké budou změny oproti dosavadní konfiguraci. 

Stáhnout tabulku

Máte ke změnám nějaké otázky? Kontaktujte nás!

Chcete se zeptat na další podrobnosti?

Napište nám

Můžete nám také zavolat

224 190 511