Lokalizace

Ve spolupráci se společností Esri zajišťujeme českou lokalizaci nejdůležitějších součástí systému ArcGIS – ať se jedná o desktopové aplikace, serverové prostředí či o mobilní a cloudové aplikace. Na této stránce naleznete přehled lokalizovaného softwaru a návod, jak češtinu v těchto aplikacích nastavit jako výchozí jazyk.

ArcGIS Pro

Pokud používáte ArcGIS Pro v angličtině a chcete si nainstalovat češtinu, lokalizační balíček pro český jazyk je potřeba stáhnout ze stránky My Esri. Na stránce s instalačními soubory pro ArcGIS Pro (My Esri > Moje organizace > Stahování > ArcGIS Pro) se po stisknutí tlačítka Zobrazit stahování rozbalí jednotlivé volitelné části instalace. Ke konci stránky je možné vybrat si jazykové balíčky.

Nainstalováním jazykového balíčku se v nastavení ArcGIS Pro na záložce Jazyk zpřístupní možnost přepnutí do češtiny.

 

Pokud používáte ArcGIS Pro v češtině a chcete si nainstalovat novou verzi aplikace spolu s češtinou, můžete tak učinit přímo z aplikace ArcGIS Pro > Nastavení > O aplikaci > Aktualizace softwaru. Je-li k dispozici nová verze, zobrazí se možnost ji stáhnout a na stránky My Esri není nutné vůbec přistupovat.

TIP: Lokalizace je vydána obvykle o něco později než anglická verze aplikace. Automatické upozornění na novou verzi se však řídí jazykem, do kterého je aplikace přepnuta. I když tedy vyšla nové verze v angličtině, česká aplikace vám ji nenabídne, dokud nevyjde i česká lokalizace. Pokud tedy chcete z české verze přejít na novou anglickou, je potřeba nejprve zcela odinstalovat český lokalizační balíček pomocí funkce Windows Přidat a odebrat programy.

 

ArcGIS Online

Jazyk ArcGIS Online se řídí nastavením jazyka v uživatelském profilu. Pokud jej chcete změnit, klikněte na svoji ikonku v pravé části záhlaví a vyberte Moje nastavení. V sekci Obecné pak naleznete volbu preferovaného jazyka. Toto nastavení ovlivňuje zobrazení jazyka ve většině aplikací, které jsou provázány s ArcGIS Online.

ArcGIS Enterprise: ArcGIS Insights a Portal for ArcGIS

V ArcGIS Enterprise je lokalizován webový manažer ArcGIS GIS Serveru, konfigurační utilita pro systémový účet ArcGIS GIS Serveru, konfigurační stránky komponenty ArcGIS Web Adaptor a produktu ArcGIS Data Store. Portal for ArcGIS je lokalizován přímo společností Esri a jeho českou verzi je tak možné stáhnout ze stránek My Esri (i přesto, že instalační soubory budou označeny visačkou „pouze angličtina“).

 

ArcGIS Desktop: ArcMap, ArcCatalog

Lokalizovány jsou celé aplikace s výjimkou nápovědy. Chcete-li ArcGIS Desktop používat v češtině, je potřeba nainstalovat tzv. lokalizační balíček, který aplikaci převede do češtiny. Pro přepnutí zpět do angličtiny můžete jazykové nastavení změnit v aplikaci ArcGIS Administrator (součást ArcGIS Desktop) v okně, které se zobrazí po stisknutí tlačítka „Pokročilé“. Lokalizační soubory zasíláme e-mailem uživatelům s platnou systémovou podporou.

 

Další aplikace

Portfolio překládaných aplikací se neustále rozšiřuje, v současnosti jsou překládány např. následující aplikace. Obvykle se zobrazovaný jazyk řídí nastavením jazyka v profilu ArcGIS Online konkrétního uživatele a nastavením jazyka webového prohlížeče či systému zařízení. Jejich rozhraní se pak automaticky zobrazí v češtině.

Aktuality k vydané lokalizaci na Esri Community.

Podívat se na novinky

Máte náměty či připomínky k lokalizaci?

Pošlete nám zprávu