Konference GIS Esri v ČR

Oznámení o pořádání virtuální konference GIS Esri v ČR

 

Vážení uživatelé,

nový koronavirus, ač pouhým okem neviditelný, mění zásadním způsobem životy nás všech a pro letošní rok změní také formu naší tradiční Konference GIS Esri v ČR. Po dlouhém zvažování jsme se totiž rozhodli uspořádat ji virtuálním způsobem.

Určitě věříte, že naše rozhodování nebylo vůbec jednoduché. Konference GIS Esri v ČR, to totiž není jen příležitost vyslechnout si zajímavé řečníky a získat informace o aktuálním dění v oboru. Je především místem, kde se můžeme setkávat s nejlepšími odborníky na GIS, s kolegy, s přáteli. Například pro mě osobně je setkávání s vámi, našimi zákazníky a uživateli, zásadní hodnotou těchto konferencí a jen těžko si bez toho dokážu svoji práci představit.

Ještě počátkem července jsme věřili, že konferenci budeme moci připravit standardním způsobem. Aktuální vývoj situace a omezení týkajících se COVID-19 však akcím našeho rozsahu nepřeje. Vláda ČR dokonce zatím ještě nepovolila konání akcí s účastí nad 1 000 účastníků, což je i případ naší konference. Virtuální forma je proto letos jediným jistým způsobem, jak pro vás konferenci v podzimním termínu můžeme zorganizovat.

Virtuální konference bude mít pravděpodobně trochu jiný formát, než na který jsme byli všichni po léta zvyklí. Věřím však v přínos digitálních technologií, a tak věřím i tomu, že pro vás během následujících čtyř měsíců připravíme zajímavou a užitečnou akci.

Protože je Konference GIS Esri v ČR především o vás, bude k naplnění tohoto cíle důležitá i vaše spolupráce při přípravě obsahu a přednášek. Jakkoli to ale pro nás pro všechny bude nová zkušenost, věřím, že to společně zvládneme a že již nyní se můžeme společně těšit na počátek listopadu.

 

Petr Seidl