Jarní webináře

Seznamte se lépe s aplikacemi ArcGIS

Jarní webináře s aplikacemi ArcGIS

Jak vytvořit vychytanější dashboard, jak ovládnout webovou část ArcGIS Field Maps nebo jak se vrhnout do tvorby aplikací v ArcGIS Experience Builderu? To vše se dozvíte na jarních online webinářích, které připravujeme pro květnové a červnové čtvrtky.

Jak se přihlásit

Účast na webinářích je zdarma, jen je potřeba se na každý workshop zvlášť zaregistrovat. Registrace spustíme během několika týdnů. Zatím si můžete vybrat témata, která vás zajímají, a zarezervovat si čas v kalendáři.

Součástí webináře je i chat, kde se můžete přednášejících (ale i ostatních posluchačů) na cokoliv zeptat.

Zajímá vás, jak to na webinářích vypadá? Můžete se podívat na záznamy loňských jarních webinářů.


ArcGIS Dashboards – rozšíření pomocí Arcade

11. 5. 2023 od 10.00, Matej Vrtich

Význam jazyka Arcade pro tvorbu interaktivních a dynamických ArcGIS Dashboardů stále roste. Pro uživatele ArcGIS nabízí Arcade jedinečné možnosti pro zobrazení, filtrování a analýzu dat. Tento webinář se zaměří na využití Arcade v ArcGIS Dashboards a ukáže, jak můžete pomocí této technologie vylepšit své vizualizace a získat nové možnosti pro práci s vašimi daty. Připojte se k nám a dozvíte se, jak může být Arcade užitečný i pro vás.


ArcGIS for Microsoft 365 – zaměřeno na Microsoft Excel

18. 5. 2023 od 10.00, Radek Kuttelwascher

Pokud jste zvyklí ve své práci rutinně používat produkty Office a zároveň chcete mít možnost využít některých vlastností systému ArcGIS, propojení naleznete hned v několika Microsoft produktech, jako jsou Sharepoint, PowerBI nebo Teams. Přesto nejvíce funkcionality GIS se nachází v tabulkovém procesoru Microsoft Excel. Můžete tak přímo v tabulce Excelu tato data zpracovávat, analyzovat, ale především vizualizovat v mapě a sdílet tyto mapové vrstvy v prostředí ArcGIS Online.


ArcGIS Field Maps Designer

25. 5. 2023 od 10.00, Vladimír Holubec

Cílem webináře bude uživatele seznámit s touto webovou součástí ArcGIS Field Maps, mající přesah i do editačního widgetu Map Vieweru. Seznámíme vás s obsahem aplikace a jejími možnostmi, pak se zaměříme na správu editačních šablon, a především interaktivních editačních formulářů. Podíváme se i na jazyk Arcade, pomocí kterého seznam editovatelných atributů přeměníte ve skutečně užitečného pomocníka pro editaci dat.


 

 

ArcGIS Reality Mapping – zaměřeno na Drone2Map

1. 6. 2023 od 10.00, Inka Tesařová

S akvizicí německé fotogrammetrické společnosti nFrames rozšířila Esri škálu produktů, které umožňují vytvářet obraz reality ze snímků pořízených dálkovým pozorováním (např. z dronů nebo letecky). Nové postupy zpracování jsou integrovány nejen ve stávajícím prostředí, ale také vznikají nové cíleně zaměřené produkty.

Pokud vás zajímá, co je nového v možnostech zpracování snímků z dronů v systému ArcGIS, podívejte se na připravovaný webový seminář. Můžete se zde seznámit s pojmy jako například ArcGIS Reality, Drone2Map nebo SiteScan. Sdílení výstupů v podobě ortofota, DSM, DTM nebo 3D texturovaných modelů ve webovém prostředí je snad již samozřejmostí.


 

 

ArcGIS Experience Builder

8. 6. 2023 od 10.00, Jan Šarata

Už jsou tomu více než tři roky, kdy vyšla první oficiální verze ArcGIS Experience Builder. Od té doby ušel Experience Builder dlouhou cestu a dnes jej lze považovat za dospělý produkt vhodný pro tvorbu moderních webových mapových aplikací. K tomu mu napomáhají mimo jiné i nejnovější widgety jako Tisk, Přidat data, Editace (s využitým chytrých formulářů) či 3D toolbox. Tyto a další widgety si předvedeme v živé ukázce spolu s nejčastějšími postupy tvorby aplikací v Experience Builderu. Zaměříme se také na to, jak efektivně překonfigurovat aplikaci vytvořenou ve starším ArcGIS Web AppBuilderu do moderního hábitu právě pomocí jeho nástupce Experience Builderu. Důraz budeme klást na responzivní vzhled aplikace – tedy dobrou čitelnost, a hlavně použitelnost na mobilních zařízeních.


 

 

Nové možnosti analýz v ArcGIS Map Vieweru

15. 6. 2023 od 10.00, Lucie Patková

Největší novinkou jarní aktualizace aplikace Map Viewer jsou nástroje pro prostorové analýzy. S těmi bylo dříve možné pracovat pouze prostřednictvím Map Viewer Classic, nově najdeme v Map Vieweru celkem 22 z 29 původních analytických nástrojů. S licencí ArcGIS Image for ArcGIS Online je možné využívat 24 původních a 2 nové nástroje. Analytické nástroje výrazně rozšiřují funkcionalitu ArcGIS Map Vieweru. Jaké nástroje to jsou, jak se ovládají a jaké jsou rozdíly oproti analýzám v původní verzi Classic se dozvíte v tomto webináři. Mimo jiné se podíváme i na další novinky ArcGIS Map Vieweru, jako je možnost nahrát vlastní obrázky jako symboly, rozčlenit legendu do kategorií a představíme si i novinky v šablonách Instant Apps.