Esri nabízí zdroje pro aktuální situaci s COVID-19

24. 3. 2020

Společnost Esri nabízí šablony a aplikace pro řešení úkolů, kterým veřejné instituce čelí ve spojitosti s nákazou COVID-19. V rámci tohoto výjimečného stavu nabízí Esri také půlroční licenci ArcGIS OnlineArcGIS Pro Advanced zdarma. V tomto článku shrneme možnosti, které můžete využít, pokud chcete pro tyto účely nasadit GIS Esri.

Stránka na ArcGIS Hub – základní rozcestník

Součástí ArcGIS Online je prostředí ArcGIS Hub pro sdílení dat a tvorbu tematických webových stránek. Při zakládání nového projektu můžete využít šablonu Coronavirus Response template, která obsahuje nástroje pro informování veřejnosti aktuálními daty, aplikacemi, infografikou a příspěvky ze sociálních sítí.

Šablona je k dispozici v každé organizaci na ArcGIS Online. Při jejím spuštění můžete postupovat podle podrobného návodu Esri.

Zdroje pro GIS

Na stránce Coronavirus Response naleznete zdroje pro mapy a aplikace, jako jsou například aplikace ukazující stav zdravotnických zařízení, mapy odběrných míst, změny provozní doby úřadů a obchodů, uzávěry veřejných prostranství a podobně. Řešení obsahuje šablony pro Web AppBuilder for ArcGIS, Survey123 for ArcGIS, Operations Dashboard for ArcGIS a Crowdsource Manager. Jejich nasazení probíhá prostřednictvím ArcGIS Pro a ArcGIS Online.

Stránka Coronavirus Response obsahuje kromě souborů pro stažení také podrobný návod, jak šablony a nové nástroje používat. S rychlým zorientováním v nabídce možností může pomoci také webový seminář Esri. Další rady, prostor pro diskuzi a pomoc naleznete ve specializované skupině na stránkách GeoNet.

Licence pro nasazení GIS Esri

Esri nabízí všem zájemcům půlroční licenci ArcGIS Online a ArcGIS Pro Advanced zdarma na základě vyplnění dotazníku na této stránce.

Sledujte aktualizace a nové nástroje

Na stránce COVID-19 GIS Hub naleznete rozcestník na všechny zde jmenované stránky, na další nástroje a také na různé datové zdroje a aplikace z celého světa. Budete-li tuto stránku sledovat, budete mít přehled o nových nástrojích a funkcích, které bude Esri v této souvislosti publikovat.

Jsme připraveni vám pomoci

V případě, že se výše uvedenou nabídku rozhodnete využít, jsme připraveni vám s nastavením všeho potřebného pomoci. Napište nám na adresu covid19@arcdata.cz.