Nový Collector for ArcGIS pro Android

6. 4. 2020

Nová generace aplikace Collector for ArcGIS pro Android přešla z beta verze do oficiálního vydání. Proti své předchozí verzi přináší podporu nových webových map, upravené uživatelské prostředí, vylepšenou editaci formulářů, usnadnění offline práce, nové nástroje a podporu pro sběr 3D dat.

Podpora nových webových map

Collector for ArcGIS umí pracovat s vektorovými podkladovými mapami, což ocení zejména uživatelé s tablety a telefony s vysokým rozlišením. Znamená to také, že s mapou lze např. otáčet. Aplikace také umí pracovat se složitější symbolikou včetně grafických efektů a dokáže zobrazovat i popisky vytvořené pomocí jazyka Arcade.

Uživatelské prostředí

Na základě návrhů od uživatelů starší verze byly přepracovány některé části aplikace. Při editaci atributů prvku se využívá vysouvacího panelu a mapa tak může být stále viditelná. Upraveno je také samotné zadávání bodu – nový zaměřovací kříž umožní lépe určit přesnou polohu sbíraného prvku. Zrychlil se i přístup ke kameře a uživatelé ocení novou nástrojovou lištu.

Usnadnění offline práce

Collector dokáže pracovat nejen s jednou offline oblastí (podobně jako jeho předchůdce), ale také existuje možnost vytvořit několik offline oblastí v jedné webové mapě a uživatelé si mohou stáhnout pouze některé z nich. Synchronizaci je možné provádět přímo z prostředí mapy.

Nové nástroje

V aplikaci lze zobrazit legendu mapy. Nástroj Compass pomůže uživateli s navigací k prvku, který je poblíž, a nástroj Directions mu k němu najde cestu prostřednictvím Google Maps nebo Navigator for ArcGIS.

Sběr 3D dat

Nový Collector for ArcGIS podporuje sběr souřadnice z z GPS přijímačů, včetně možnosti úpravy o parametr MSL.

Přechod mezi aplikacemi

Stará verze aplikace Collector se v obchodě Google Play přejmenovala na Collector Classic a je možné mít obě aplikace v zařízení nainstalované najednou. Postupný přechod z jedné aplikace na druhou by tak pro pracovníky neměl být problém.