Online kurz Cartography. začíná už příští týden

16. 4. 2020

Chcete si zlepšit svoje dovednosti při tvorbě map, dozvědět se praktické tipy a návody a vyzkoušet si, co jste se naučili, při několika zajímavých úlohách? Společnost Esri znovu pořádá online kurz Cartography., kterým vás provedou kartografové Kenneth Field, John Nelson, Wesley Jones a Edie Punt.

Co bude například na programu?

  • Základy tvorby map (Úvod do práce v ArcGIS Pro, výkresy, měřítkové závislé symboly, mimorámové údaje).
  • Úvod do matematické kartografie (kartografická zobrazení, transformace, publikace map v nestandardních zobrazeních).
  • Grafické možnosti (tematické mapy, kartogramy, generalizace, speciální postupy).
  • Popisky a kompozice mapy.
  • Využití 3D.
  • Mapování pohybu a změny – jak v mapě vyjádřit čas? (animace).

Po dobu trvání kurzu budou mít účastníci přístup k ArcGIS Pro a na ArcGIS Online. Jedna lekce se skládá z videa s výkladem a z několika samostatných cvičení, jejichž výsledky mohou studenti sdílet s lektory, případně se na cokoliv zeptat v diskuzi.

Do kurzu je možné hlásit se již nyní. První lekce začíná 22. dubna a konec kurzu je naplánovaný na 3. června. Jednotlivé lekce jsou postupně zpřístupňovány a úkoly není nutné plnit hned po jejich zveřejnění – do kurzu lze proto „naskočit“ až do 7. května.

Přihlásit se na kurz můžete na stránkách Esri.

Poznámka: K přístupu na kurz bude pravděpodobně potřeba mít správcem organizace zpřístupněnou možnost „Povolit přístup k Esri“. Návod, jak to provést, naleznete v článku Hromadné povolení přístupu k Esri uživatelům ArcGIS Online.